Header Ads

32 Bit Programları 64 Bitte Çalıştırma Yöntemi

Windows 64 Bit'e geçtiğinden bu yana kullanıcıların en büyük sıkıntısı eski programların 64 bitte çalışmıyor olması. Gelişmiş pek çok program 64 bitlik versiyonunu çıkarmasına rağmen hala bazı önemli programlar eski oldukları için 64 bit versiyonu piyasaya çıkarılmadı. Artık satın alınan herhangi bir bilgisayarın içinde 64 bit bulunduğunu varsayarsak bu eski programları kullanmak bayağı zor oluyor. Tıpta çareler tükenmediği gibi bilişim dünyasında da çareler tükenmiyor. Şimdi size 32 bit programları 64 bit olarak çalıştırmayı anlatıcam tabi ki bir program sayesinde.

Programı 64 bit olan bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonra 32 bit olan programımızı Dosbox programına sürükleyip bırakıyoruz ve programınız açılmış oluyor. :)
Programımızı buradan indiriyoruz.

12 yorum:

 1. hiç bir işe yaramıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladığım üzere sıkıntı yaşamışsınız, sıkıntınızı dile getirebilirseniz yardımcı olabilirim. Programda bir sıkıntı yoktur.

   Sil
  2. programı yükleyemiyoruz ki sürükleyelim ilk once bu dopbox a anladınız mı sorun bu

   Sil
 2. DOSBOX İNDİRDİM AMA NASIL KULLANILIYOR

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. "Ücretsiz bu Dos emülatörü ile eski 286 ya da 386 pc oyunlarını ve dos tabanlı programları çalıştırabilirsiniz." gibi bir açıklama bırakılmış chip sitesinde acaba sıkıntınız buradan mı kaynaklı ?

  YanıtlaSil
 5. programı açmıyorsun zaten, açacağın programı üstüne sürükleyip bırakıyorsun. ben denedim çalışıyor. Benim problemim arayüz ile çalıştırdığım programdan çıktı alamıyorum.

  YanıtlaSil
 6. Uygulamayı çalıştırmıyorsunuz. Çalıştıracağınız uygulamayı bu uygulamanın kısayolunun üzerine bırakıyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaptım ancak ıllegal command ve uygulamammın adı çıktı son olarak daha i şey olmadı yardım edermsinz vu uygulamayı bile 32 bitte çalıştırıyo

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.