En Yeni Android Uygulaması Sound Meter


Sound Meter, Google Play’de “Araçlar” kategorisinde yer alıyor. İsimden de tahmin edebileceğiniz gibi uygulamanın görevi çevredeki ses düzeyinin bilgisini vermesi.
45.760 farklı kişi tarafından yapılan oylamadan 5 yıldız üzerinden 4.3 ile ayrılmayı başaran uygulamaya az önce bahsettiğimiz rakam üzerinden tam olarak 24.417 kişi 5 yıldız vermiş. Elbette bu rakam sürekli olarak güncelleniyor ve değişiyor. Android’in 1.6 sürümü ve üzerindeki versiyonlarında çalışabilen Sound Meter, en son 26 Ekim 2012′de bir güncelleştirme getirmiş ve bu güncelleştirmede hem hatalar giderilmiş hem de birtakım kalibre sorunları çözülmüş.

Bu Android uygulaması tek ekrandan ibaret. Çalıştırdığınızda karşınıza yukarıdaki ekran geliyor ve ses seviyesinin ölçümlenmesiyle beraber ortada yer alan ibre içerisinde seviye dB cinsinden belirtiliyor. 44 dB, 71 dB ve 86 dB’nin özellikle belirtildiği bölümler var.
Ekranın alt kısmında da ses seviyesinin düşüp, yükseldiğini gösteren ekran sürekli bir şekilde yer alıyor.Sound Meter’in ücretsiz olarak indirime sunulan versiyonuna buradan ya da aşağıdaki QR kod üzerinden erişebilirsiniz.

Hakkımızda

Sanalmercek ailesi olarak en yeni teknoloji haberlerini, mobil dünyanın yeniliklerini, Anroid ve IOS uygulamalarını ve daha bir çok konudaki yenilikleri sizlere ulaştırmayı misyon edinmiş geniş bir aileyiz. Hertürlü şikayet ve isteklerinizi iletişime geçerek bizlere bildirebilirsiniz.

0 yorum:

Son Yayınlar

Blogger Template. Powered by Blogger.
1