Google + Hesabını Silme ( Gmail Hesabını Silmeden )

Bir hevesle açtığınız Google + hesabınızı kapatmakta güçlük mü çekiyorsunuz ? yada gmail hesabınızında kapanmasından mı korkuyorsunuz ? Çözümünü şimdi sizlere görsel olarak anlatacağım. Google'ın başarısız Buzz denemesinden sonra Facebook'a rakip olarak çıkarttığı Google+ servisi bildiğiniz gibi ilk çıktığında sadece davetiye ile üye alımı yapıyordu. O zamanlar pek çok kişi merakından veya sırf Google+ hesabına sahip olup farklı görünmek amacıyla(!) fellik fellik davetiye aradı. Keza ben de ilk zamanlar Google+ kullanmak için can atanlardan biriydim.

İşte adım adım Google+ hesabını silme rehberi;
Google+ açtıktan sonra sağ üstteki çark simgesine tıklayıp 'Google+ ayarları'na girin.


Ardından 'Hesap Özeti' bölümüne tıklayıp açılan sayfanın altında bulunan 'Profili sil ve ilişkili Google+ özelliklerini kaldır'a tıklayın.

Açılan sayfadan Google+ içeriğini sil seçeneğine tıklayıp aşağıda bulunan Gerekli: Bu hizmeti silme işleminin geri alınamayacağını ve sildiğim verilerin geri yüklenemeyeceğini anlıyorum. Uyarı cümlesinin yanındaki kutucuğu işaretleyince aktif olan 'Seçili hizmetleri kaldır'a tıklayın.


Evet işte bu kadar! Google+ hesabınızı geri dönüşü olmayacak şekilde sildiniz.Hakkımızda

Sanalmercek ailesi olarak en yeni teknoloji haberlerini, mobil dünyanın yeniliklerini, Anroid ve IOS uygulamalarını ve daha bir çok konudaki yenilikleri sizlere ulaştırmayı misyon edinmiş geniş bir aileyiz. Hertürlü şikayet ve isteklerinizi iletişime geçerek bizlere bildirebilirsiniz.

0 yorum:

Son Yayınlar

Blogger Template. Powered by Blogger.
1