Linux'ta Steam Kullanmak (Anlatımlı)Kapalı ve anket sistemi ile kullanıcı alan beta aşamasında bulunan Steam for Linux, şu anda ücretsiz oyun Team Fortress 2'yi destekliyor. Steam ayrıca televizyonlarda da rahat bir şekilde kullanılabilmesi için geliştirdiği 'Big Picture' (Büyük Resim) özelliğinin Linux tarafında da desteklendiğini ve test edildiğini bildirdi.
Valve başkanı Gabe Newell "Bu, bilgisayar oyunlarının gelişiminde önemli bir dönüm noktasıdır. Steam kullanıcıları bir süredir Steam'in Linux'a gelmesini istiyorlardı. Eğlenceyi ve kullanıcı topluluğumuzu bu açık ve tüketici dostu platforma getirdiğimiz için mutluyuz" ifadelerini kullandı.
Beta şimdilik sadece Ubuntu 12.04'te kullanılabiliyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun Ubuntu kullanmasının bunda etkili  olduğu belirtilirken, ileride daha fazla dağıtımın desteklenmesinin amaçlandığı da ifade edildi.

Steam'in istatistiklerine göre 60,000 kişi beta için başvurmuş. Bunların bir kısmına talimatların yer aldığı e-postalar gönderilmiş durumda. Postaları gelmeyen kişilere ümitlerini kaybetmemeleri tembihi ve betanın ileride genişleyeceği müjdesi veriliyor.
Bu arada, Steam'in Linux istemcisi için kapalı betaya başlamasıyla birlikte, Nvidia da boş durmamış ve Valve ile ortak çalışarak sürücülerinde iyileştirmeye gitmiş. Nvidia'nın 600 serisi ekran kartlarının sürücüsü, oyun yükleme sürelerinin kısaltılması dahil bir dizi iyileştirme almış.

Hakkımızda

Sanalmercek ailesi olarak en yeni teknoloji haberlerini, mobil dünyanın yeniliklerini, Anroid ve IOS uygulamalarını ve daha bir çok konudaki yenilikleri sizlere ulaştırmayı misyon edinmiş geniş bir aileyiz. Hertürlü şikayet ve isteklerinizi iletişime geçerek bizlere bildirebilirsiniz.

0 yorum:

Son Yayınlar

Blogger Template. Powered by Blogger.
1