31 Aralık 2012 Yılbaşı Gecesi Taksim Meydanı Olayları


İstanbul Emniyeti Yılbaşı gecesi taciz, kapkaç, hırsızlık gibi suçlarla mücadele için 5 bin polis görevlendirdi. 640'ı güven timlerinden oluşan polislerin 2 bin 500'ü Taksim ve Nişantaşı'nda görev yapacak. Önlemler Cuma gecesinden itibaren başlayacak.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, her yılbaşı gecesi yaşanan taciz, kapkaç, hırsızlık gibi suçların en aza indirilmesi için yoğun güvenlik önlemleri aldı. Önlemler arasında simitçi, boyacı, kestaneci ve Noel baba kılığında görev yapacak polisler olacak. Bu kılıkta görev yapacak olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Taksim Gezi Parkı'nda kameralar karşısına çıkarak bir canlandırma yaptı. Canlandırmada; yılbaşı gecesi eğlenmek için sokağa çıkmış iki genç kız, piyango bileti almak isterken arkadan gelen bir kişi tarafından kapkaça uğruyor. Bu sırada noel baba, simitçi, biletçi ve çöpçü kılığındaki güven timleri kapkaççıyı suçüstü yakalayarak yere yatırıyor ve çanta sahibine teslim ediliyor.

Haberin devamını okumak ve galerideki fotoğrafları görmek için buraya tıklayınız.

Haberin videosu;

Hakkımızda

Sanalmercek ailesi olarak en yeni teknoloji haberlerini, mobil dünyanın yeniliklerini, Anroid ve IOS uygulamalarını ve daha bir çok konudaki yenilikleri sizlere ulaştırmayı misyon edinmiş geniş bir aileyiz. Hertürlü şikayet ve isteklerinizi iletişime geçerek bizlere bildirebilirsiniz.

0 yorum:

Son Yayınlar

Blogger Template. Powered by Blogger.