Header Ads

Galaxy Note Premium Suite Güncellemesi Resimli Anlatım


Samsung, Galaxy Note için hazırlanan Premium Suite adlı birçok yeni özellik ve arayüz değişikliğiyle gelen Android 4.1.2 güncellemesini resmen yayınladı.
Samsung'un TouchWiz 4.0 arayüzünü kullanarak piyasaya duyurulan Galaxy Note ve Galaxy S2 modelleri, daha sonra aldıkları Android 4.0.3ve 4.0.4 güncellemeleriyle istenilen performansı sunamamıştı.
Donanımına göre pek verimli çalışamayan son yazılımda açıkça görüldü ki, TouchWiz 4 arayüzü ile Android 4.0 ICS tam anlamıyla uyum sağlayamıyordu.
Samsung, açıkladığı 15'ten fazla cihaza, Android 4.1.2 Jelly Beanve TouchWiz Nature arayüzünü getireceğini onaylamıştı. Artık Samsung, şimdiki en güncel arayüzü olan TouchWiz Nature ile cihazlarını bir bütün hale getirecek. Firma, simdi de Galaxy Note için Premium Suite güncellemesi üzerinde çalışılıyor. Samsung'un resmen onayladığı güncellemeyle, Galaxy Note’a pek çok yenilik gelecek.
Yaklaşık bir buçuk aydır internette dolaşan test ROM'larının indirilebilir olduğu Galaxy Note, resmen yayınlanacak ve Premium Suite ile çok daha fazla yeniliği kazanacak.

Premium Suite, Galaxy Note'a Ne Gibi Yenilikler Getiriyor?
Android 4.1.2 Jelly Bean ile gelen Project Butter sayesinde, 60 FPShızında çalışan, Samsung'un en güncel TouchWiz Nature arayüzünü alacak olan Galaxy Note, Galaxy Note 2'deki pek çok yazılım özelliğini alıyor.

Multi-View (Çoklu Pencere Note 2 ile aynı)
Multi-View ayrıca devre dışı bırakılabiliyor
Kilit Ekranı üzerinde Ripple Effect (su efekti)
Padge Buddy
Bildirim Panel'de şimdi özelleştirilebilir (Galaxy S3 ve Note 2'deki son güncellemedeki gibi)
Bildirim Masası'ndaki Yeni Eklenenler
Akıllı Rotasyon
Samsung'un Bulut hizmetleri
Direct Call, Smart Stay ve Pop-up Play
Galaxy S III Gönderen Yeni Widgetlar
2 Ana ekran modu
Yeni Bildirim çubuğu
Yenilenen S-Planlayıcı, S-Not uygulamaları ve el yazısı algılama desteği
Yeni tarayıcı ve video oynatıcı
Photo Note, Easy Clip, Paper Artist başta olmak üzere yeni pek çok Samsung uygulaması
Google Now

Samsung'un Galaxy Note için hazırladığı Premium Suite güncellemesiyle beraber, cihaz ciddi bir şekilde görünüm değiştirecek. Yazılımsal olarak neredeyse Galaxy Note 2 ile aynı olacak olan telefonların tek farkları donanım olacak gibi.
Samsung'un bu güncellemeyi 2013'ün ilk ayı içerisinde dağıtmaya başlaması düşünülüyor. Bu kadar kapsamlı olmasa da, benzer özelliklerin Galaxy S2'ye de geleceği bildiriliyor.

Samsung'un Galaxy Note Premium Suite için hazırladığı resmi sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.