Cengiz Han 2 Toros Server Çıkış Tarihi

Milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen online oyun kralı Cengiz Han 2 yeni sunucusunu açmaya karar verdi.  Player artışına paralel olarak alınan bu karar oyuncuları yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Cengiz Han 2 ekibi hediyelerinede kaldığı yerden devam ediyor.

İşte 10,000 Joypara hediyesi;

JHDB4-GK69G-NB3PF-V3H45-DFUJ4

B4UV2-4BF85-84BFK-PIO95-UYH5B

İlk yetişen hediye joyparanın sahibi oluyor...İyi oyunlar bol şanslar

The Elder Scrolls V Skyrim: Hearthfire Çıkış Tarihi


Frp oyun tarzının tanrılarından biri olan Skyrim çok yakında yepyeni bir şekilde karşımıza geliyor. Oyunda o kadar çok yenilik var ki anlatmakla bitmeyecek tarzdan. Odada ki asılı duran eşyaya kadar siz tasarlayabiliyorunuz. Evinizde evlat edinebilip onları düzgün bir şekilde yetiştirebiliyorsunuz. Süper güçlerinizi bir kenara bırakıp ekmek yapıp, dikiş bile yapabiliyorsunuz.

Oyunun satışının milyonları bulacağı düşünülüyor... Ne diyelim yakında Skyrim dünyasında görüşmek üzere.

Nokia X3 Yazılım Hatası ve Format Atma AnlatımıNokia'nın ünlü X3 modeli piyasada bolca bulunmasına rağmen hemen hemen hepsinde yazılımsal sorunlar çıkmaktadır. Çok önemli bir sorun olmasa da kullanıcılarına masraf oluşturuyor. Sorunlar genelde şu şekilde oluyor.

-kendi kendine rest atma 
-beyaz ekran 
-bir süre kullanımdan sonra kasılma


Birçok kullanıcı bu sorunu hard format atarak çözmeye çalıştı. En iyi çözüm Nokia resmi sitesindeki güncellemeleri takip etmektir.

Güncellemelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Android için Fantasy Football Manager Oyunu (Fantasy Football Manager For Android)

App store oyunuda olsa Fantasy Football Manager oyunu Android kullanıcıları içinde artık mümkün. Akıllı işlemciler arasında liderliği elinde tutan Android ile Fantasy Football Manager oynayabilmek artık mümkün işte Fantasy Football Manager  for Android..


Fantasy Football Manager Oyunu Oyna

Son zamanların vazgeçilmez App store oyunu Fantasy Football Manager hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. Oyunun Pc için uyarlanmasını bekleyenler her geçen gün artıyor. Şimdilik sadece Apple ürünlerinde oynanabilen bu çılgın oyun yakında Pc'lerimizde olacaktır..

İtunes sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

BomBom 3D ve Kupon Hilesi

Bombom Kupon Hilesi

Sanal dünyanın şirin oyunu BomBom kullanıcı kitlesini her geçen gün büyütmekte. Buna paralel olarak oyunda gelişmekte. Böylelikle oyunun açıklarını yakalamak isteyen daha çok kullanıcı olduğundan hilelerde bir bir gün yüzüne çıkıyor işte Bombom kupon hilesi;
Oyun artık 3D olarakta sunuluyor. BomBom sizi gizemli dünyasına keşfetmeye, birbirinden eğlenceli göreve çağırmaya devam ediyor...

İzmir, İstanbul, Ankara ve Eskişehir için en iyi Tütün Nerede Bulunur ?

Sigaraların aşırı zamlanması ve ekonominin bu denli kötü olması sigara kullananları ister istemez tütün sarmaya itiyor. Yapılan araştırmalar şu an bile paket alanların daha çok olduğunu söylese bile tütün sarma eskiye oranla %40'a varan bir artış gösteriyor. Piyasada tütün sarma makineleri cirit atıyor. Yine yapılan bir araştırmaya göre yeni sarma sigara içmeye başlayan insanların %70 inin paket almaya dönüş yaptığını da gösteriyor. Bunun öncelikli sebebi yeni başlandığı için tütün sarmasını bilinmemesi. Örneğin; fazla sıkı sardığınızda dumanı rahat çekemezsiniz yada gevşek olduğunda sigara dağılır.

Paket alanları bir kenara bırakıp tütün saranlara yardımcı olalım. Öncelikle paranıza azcık kıyın ve biraz düzgün bir sarma makinesi alın çok abartmaya gerek yok tabi ama 3-5 liralık çin mallarından uzak durun.
En önemli kısım tütün seçmek.


Tütünler yaprak halinde pek yanmazlar. Bu nedenle yanma olayını kolaylaştırmak amacıyla yaprak tütünler ince ince kıyılırlar. Kıyım enleri üç ayrı gruba ayrılır.

1- İnce kıyım: Kıyım eni 0,50-0,65 mm

2- Orta kıyım: Kıyım eni 0,70-0,85 mm

3- Kalın kıyım: Kıyım eni 0,90-1,00 mm

Kıyım eni inceldikçe:

- Sigaraların yanması kolaylaşır.

- Kıyılmış tütünlerin dolguluk niteliği artar, dolaylı olarak gramaj azalır.

- Damarlar daha ince kıyılmış olacağından halk deyimi ile odun durumundan çıkar.

- Sigaralar fazla sıkı ve katı olmaz yumuşak ve esnek olur.

- İnce kıyılmış sigaralar, sigara içinde kalan fazla hava içim çekilişinde alınan duman daha bol hava ile birlikte alınacağından içimleri daha hafif ve tatlıca olur.

Özellikle kıyılmış tütün kullananların, tütünlerini küçük naylon poşetlerde muhafaza etmeleri, poşet içlerine marul yaprağı gibi rutubet verici bir unsur eklemeleri ile normal, tavında kıyılmış tütün kullanabileceklerdir.

Renk: Adıyaman tütünü genellikle koyu sarı renginde olur. Ancak bu genel kural değildir. Farklılık gösterebilir. Sapsarı da olmayacak, olursa kükürtlüdür. Liflerin arasında yeşil renkli liflere rastlıyorsanız o tütün o senenin tütünüdür.
Kaba olmalıdır: Tütün, kütük gibi sertleşmiş ve hatta taşlaşmış olmamalıdır.

Toz oranı: Yüksek olmamalıdır. Bunu anlamak için tütün çuvalının alt katmanlarını kendiniz inceleyeceksiniz. Her tütünden bir miktar toz çıkar ama fazla olmamalıdır. Oran nedir derseniz; kendiniz karar vereceksiniz… Sonuçta toz atıktır. İçimi kötüdür içilmez. Ne kadarına musamaha gösteriyorsanız o kadar olacak. Ben bir tutam tütün salkımını elime alıp salladığımda fazla toz dökülmemesini isterim. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi tütün, kütük gibi sertleşmiş olmamalı ki toz oranını anlayabilesiniz. Kaya gibi olmuş tütünün toz oranı çok yüksek oluyor genellikle.

Damar oranı: Tütün de damar fazla olmamalıdır. Tütüne baktığınızda kesit olarak geniş kısımlar görürsünüz. onlar damardır. Yaprak ince olur. Damar ise daha geniş ve sanki odunu ince ince dilimlemiş gibi bir görüntüsü olur. Yetiştirilirken fazla sulanan tütün damarlı olur ve içimi iyi olmaz.

Kıyım: kişisel tercihe göre değişir. Ben orta kıyım tercih ediyorum. Bu sayede, sarılan sigara daha kaba olup arada daha fazla hava kaldığı için içimi de daha hafif ve güzel oluyor. Ayrıca yanması da güzel oluyor. Çok kalın kıyım tütünün yanması biraz daha zor oluyor ve ayrıca sert oluyor. İnce kıyımda ise toz oranı çok oluyor. Ancak tabi her zaman istediğimiz şekilde bulamıyoruz. Diğer özellikler istediğim gibi ise kıyım konusu göz ardı edilebilir bana göre. İnce, orta, kalın kıyım ise literatürde şöyle geçiyor; İnce kıyım 0,50-0,65 mm, Orta kıyım 0,70-0,85 mm, Kalın kıyım 0,90-1,00 mm… Zamanla bunlara gözleriniz alışıyor. Cetvel vasıtasıyla ölçmeye gerek yok 

Koku: Burada duman kokusundan bahsetmiyorum. Sarılmadan, kıyılmış haldeki kokusundan bahsediyorumm. Literatürde kıyılmış haldeki kokusu ile duman kokusu farklı değerlendirilir. Adıyaman Çelikhan tütünü bal gibi kokar. Bence en önemli özelliği budur. Tütün çuvalına burnunuzu eğdiğinizde buram buram bal kokusu alırsınız.

Nem oranı:  Satın alırken çok fazla nemli ya da çok kuru olmamalıdır. Çok nemli tütün çabuk bozulur. Kurusu ise sarılmaz dağılır. Her ikisi de içime olumsuz etkiler. Tütünün gerçek tadını almanıza engeldir. Özellikle kuru tütün acı olur. İdeal nem oranının en pratik anlama yöntemi, bir miktar tütünü avucunuza alın sıkıp bırakın eski haline dönüyorsa ideal nem oranı budur. Hamur gibi sıktığınız şekilde kalıyorsa fazla nemlidir. Kuru tütünü zaten avucunuza alınca anlarsanınız kıtır kıtır olur.

İzmir de en iyi tütünler Alsancak'ta pasajlarda bulabilirsiniz.. Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde sağlı sollu olarak sıralanmışlardır.

İstanbul için ise tabiki Taksim'de ki pasajlar Çiçek pasajı başta olmak üzere. Bunun yanında Eminönün'de de çok kaliteli tütünler bulabilirsiniz.

Ankara için Ulustaki Rus pazarını önereceğim.

Eskişehir için eski otogar civarındaki pasajlardan rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yada online olarak kaliteli tütün siparişide verebilirsiniz. Siparişinizi buradan verebilirsiniz.


Nokia Pc Suite Kullanımı, Son Sürümü..Nedir bu Nokia Pc Suite ;  Telefonunuz ve bir Windows bilgisayarı arasında içerik taşıyın, bilgisayarınızı telefonunuzun yardımıyla internet'e bağlayın ve telefonunuz için uygulamalar ve yazılım güncellemeleri alın. Nokia PC Suite ile, ayrıca multimedya mesajları oluşturabilir, telefonunuzun takvimini zahmetsizce bilgisayarınızda yönetebilir ve bilgileri telefonunuz ve Lotus Notes gibi programlar arasında senkronize edebilirsiniz.

Son sürüm Nokia Pc Suite burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nokia Pc Suite'i yüklemek için gereken özellikler;Aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun:
Bilgisayarınız aşağıdakilerden birini çalıştırıyor:
·                                 Windows 7 (32 bit veya 64 bit sürümü)
·                                 Windows Vista (32 bit veya 64 bit sürümü)
·                                 Windows XP Professional x64 Edition (Service Pack 2)
·                                 Windows XP (Professional veya Home Edition) Service Pack 2 ya da üstü
Bilgisayarınızda en az 300 MB boş alanınız var
Telefonunuzu ve bilgisayarınızı USB kablosu, kızılötesi (IrDA) veya Bluetooth aracılığıyla bağlayabiliyorsunuz.
Rehber ve takviminizi Nokia PC Suite ve aşağıdaki programlar arasında kopyalayın ve senkronize edin:
·                                 Microsoft Outlook 2000, 2002, 2003, 2007 ve 2010 (32 bit sürümü)
·                                 Microsoft Outlook Express / Windows Adres Defteri
·                                 Microsoft Windows Takvim ve Rehber
·                                 Lotus Notes 5.x, 6.x, 7.0 ve 8.x
·                                 Lotus Organizer 5.x ve 6.x

Bağlantı sorunları genellikle Bluetooth'unuzdan kaynaklanıyordur. Bluetooth driverlerınızı kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca güncelleme esnasında olulşan hataların çözümü içinde şunu önereceğim.

* Öncelikle PC Suite uygulamasını tamamen kaldırın ve restart cekin.(Your Uninstaller ı avsiye ederim)

* Daha sonra Başlat/Çalıştır programını acın ve komut satırına regedit yazın.

* Kayıt Defteri Düzenleyicisi karsınıza gelecek ve bu ekranda Ctrl+F tusunu kullanarak arama yapın.

* Aranan kısmına nokia yazın ve karsınıza gelen Nokia Pc Suite ile ilgili tüm icerikleri silin

* Hepsini sildikten sonra restart cekin ve sonra yine aynı sekilde nokia yazarak arama yapın.cıkarsa tekrar silin.

Bunları yaptıktan sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisinde nokia olarak arama yaptıgınızda karsınıza hicbir sey gelmemelidir.
Daha sonra telefonunuzla uyumlu PC Suite uygulamasını indirin ve kurun yalnız kurulum sırasında internet acık kalsın.

Nokia 500 Özellikleri ve Bedava Uygulamaları..

Nokia'nın dokunmatik serisinden 500 modeli cep telefonu kullanıcılarının gönlünde taht kurmuş durumda. Geniş ekranı, uzun ömürlü bataryası ve tabiki Nokia kalitesiyle Nokia 500;İşte Nokia 500;

GENEL
3G BantHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
2G BantGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Duyurulma2011, Ağustos
Çıkış TarihiPiyasada
BOYUT
Telefon Tipi
Ağırlık93 g.
Telefon Boyutu111.3 x 53.8 x 14.1 mm, 73 cc
GÖRÜNTÜ
Ekran Ölçüleri360 x 640 piksel, 3.2 inç
Renk Derinliği16M
Ekran TipiS-LCD kapasitif dokunmatik
Accelerometer sensor for auto-rotate
Proximity sensor for auto turn-off
ZİL SESİ
TitreşimVar
Melodi TipiMP3 ringtones
3.5mm jack
ÖZELLİKLER
Bas-KonuşYok
WAPVar
İşletim SistemiSymbian Anna OS
MesajlaşmaSMS, MMS, E-Posta, Push E-Posta, IM
OyunVar
Kamera5 MP, 2592 x 1944 piksel, coğrafi konumlama, video VGA@15fps
Renk SeçenekleriSiyah, Beyaz, Kırmızı, Turuncu, Yeşil, Pembe, Gümüş
HTML TarayıcıVar
JavaMIDP. 2.1
PIMYok
HAFIZA
Hafıza KartımicroSD, maks. 32GB
Dahili Bellek2 GB
CPU: 1 GHz işlemci
VERİ TRANSFERİ
GPRSVar
HSCSDVar
EDGEVar
3GVar
WLANVar
USBVar
KızılötesiYok
BluetoothVar
PopYok
MULTİMEDYA
MP3 ÇalarVar
FM RadyoVar
Değiştirilebilir batarya kapakları çoklu ev ekranlı (2 kutu içerir)
Dijital pusula
MP4/H.263/H.264 player
Fotoğraf editor
Flash Lite 4.0
Prediktif metin girişi
PİL
Pil TipiStandart Pil, Li-Ion 1100 mAh (BL-4U)
Bekleme SüresiMaks. 500 s (2G) / Maks. 455 s (3G)
Konuşma SüresiMaks. 7 saat (2G) / Maks. 5 saat (3G)
Müzik çalma süresi: Maks. 35 saat
EK ÖZELLİKLER
GPSVar
Ses KaydıVar
Adres DefteriVar
AlarmVar
AjandaVar
Sesli AramaVar
Eller SerbestVar
SaatVar
T9Var

Nokia 500 için bedava uygulamalara ve oyunlara buradan ulaşabilirsiniz.

Nokia C3 Özellikleri ve Bedava Uygulamalar, OyunlarıNokia'nın beğenilen C serisinin şık üyesi C3 karşınızda. Kolay kullanımı ve pratik klavyesi ile kullanıcılarını sevindiriyor. Fiyatı da hemen hemen her bütçe için uygun görünüyor.

Onlarca kullanışlı uygulamaları da bünyesinde bulunduruyor C3

Ürünün özellikleri;

Marka / Model
Marka
Nokia
Model
C3
Form faktör
Candybar
Renk
Grey, Pink, White
Şebeke
GSM şebeke
GPRS, GSM, HSDPA (3G)
Servis
850, 900, 1800, 1900, 2100
Bağlantılar
Bluetooth
v2.1 with A2DP
Kızılötesi
Hayır
Wi-Fi(WLAN)
Evet
USB
EvetMicroUSB v2.0
Faks / Veri
Evet
Ekran
Ana ekran
Color TFT
Renkli ekran
256.000 renkler
Boyutlar
60.96 mm.
Çözünürlük
320 x 240 piksel
Dış ekran
Hayır
Bellek
Dahili bellek
55MB
Harici bellek
8GB
Bellek Kartı yuvaları
Evet
Bellek kartı tipleri
MicroSD, MicroSDHC
Temel özellikler
Pil
Standard battery, Li-Ion 1320 mAh (BL-5J)
Bekleme süresi
480 Saat
Konuşma süresi
7 Saat
Arama
Tireşim
Evet
Foto ID
Evet
Melodiler
MP3
Kamera
Kamera
Evet
Megapiksel
2.0 megapiksel
Maks. fotoğraf çözünürlüğü
1600x1200 piksel
Dijital zum
Hayır
Optik zum
Hayır
Otomatik netleme
Hayır
Flaş
Hayır
Video kayıt
Evet
İkinci (dahili) kamera
Hayır
Mesaj
SMS
Evet
MMS
Evet
T9 metin girişi
Evet
E-posta
Evet
HTML tarayıcı
Evet
Multimedya
FM radyo çalar
Evet
Java desteği
Evet
Ses çalar
eAAC, MP3, WAV, WMA
Video oynatma
H263, H264, MP4
Özellikler
Melodi ekleme
Hayır
Ajanda fonksiyonları
Flash Lite v3.0, Voice command/dial, Organiser
Görüntülü görüşme
Hayır
Diğer özellikler
Full QWERTY keyboard, Speakerphone, 3.5 mm audio jack, Downloadable games, Social network integration
Format
Ağırlık
114 g.
Boyutlar (Y x G x D)
115.5 x 58.1 x 13.6 mm.

Uygulamalara ve daha çoğuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.