2013-2014'de Üniversite Harçları Geri Geliyor. 2013-2014 Üniversite Katkı Payı Listesi

Bildiğimiz gibi geçen sene üniversitelerdeki örgün eğitim öğrencilerinden harç alınmadı. Fakat bu sene YÖK alınmayan paraların değerini anlamış olsa gerek ki harç yerine katkı payı almak için kolları sıvadı. Türkiyede'ki pek çok kurum gibi açgözlülüğü ilke edinmiş YÖK öğrencilerin elindeki 3-5 kuruş paraya da yeniden göz dikti. YÖK şu an rakamları belirlemek için çalışıyor. Hangi öğrenciden ne kadar para alacaklarının hesabını yaparken umarız insaflı davranırlar.

Peki katkı payları hangi bölüm için ne kadar olacak? Harç fiyatları bayağı cep yakıyordu. En son ödenen harçlar Fen Fakültesi için 284 TL, Mühendislik Fakülteleri için ise 387 TL olarak ödenmişti. Eğer katkı payı ödemek zorunda kalırsak en azından bu rakamlardan az olmasınu umut ediyoruz. Hükümet eğer bu planı onaylarsa yaptığı reklamın ( harçları kaldırdık) tamamen yalandan ibaret old
uğu göstermiş olacak. Öğrenci olarak hepimizin başı sağolsun bu ülkede öğrenci olmakta zor insan olmakta..

Hakkımızda

Sanalmercek ailesi olarak en yeni teknoloji haberlerini, mobil dünyanın yeniliklerini, Anroid ve IOS uygulamalarını ve daha bir çok konudaki yenilikleri sizlere ulaştırmayı misyon edinmiş geniş bir aileyiz. Hertürlü şikayet ve isteklerinizi iletişime geçerek bizlere bildirebilirsiniz.

3 yorum:

  1. 2013-2014'te süleyman demirel tıp fakültesi için harç gibi birşey istediler bilginiz var mı acaba ?

    YanıtlaSil
  2. 2.öğretimseniz ödersiniz.

    YanıtlaSil
  3. tıpta ikinci ogretim olmaz

    YanıtlaSil

Son Yayınlar

Blogger Template. Powered by Blogger.
1