PlayStation 4'ün Piyasadaki ilk Görüntüleri

Sony’nin her geçen gün hakkında daha çok haber yapılan ve gittikçe gerçek olmaya yaklaşan konsolu PlayStation 4 (bazı kaynaklara göre Orbis olabilir) için yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir süredir Xbox 720 ile birlikte sistem özellikleri hakkında tahminler yürütülse de, bu son haber gerçekten konsolun sistem özelliklerini ortaya çıkarmış olabilir.
PlayStation 4 için hazırlanan bir konsept çalışması
İddialara göre Sony’nin geliştiriciler için hazırladığı konsolu hakkında bir PDF dosyası sızdırılmış ve içerisinde cihazın sistem özellikleri de yer alıyormuş. Eğer bu bilgiler doğruysa, PlayStation 3′ten kat kat güçlü bir konsolun bizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sistem özellikleri;
Sistem hafızası: 8GB
Video hafızası: 2.2 GB
İşlemci: 4x Dual-Core AMD64 “Bulldozer” (8 çekirdek)
GPU: AMD R10xx
Çıkışlar: 4x USB 3.0, 2x Ethernet
Sürücü: Blu-Ray
Sabit disk: 160GB
Ses ve görüntü çıkışları: HDMI & Optical, 2.0, 5.1 & 7.1 kanallar

Sözü edilen sistem özellikleri yukarıda gördüğünüz gibi. Tabii bu cihazın geliştirici sürümü olduğundan dolayı sabit disk kapasitesi gibi özelliklerinin yüksek olmasına gerek olmadığını, bu yüzden de son kullanıcıya ulaştığında bazı özelliklerin değiştirilme ve iyileştirme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.
Bakalım Sony’nin mart ayı içerisinde duyurabileceği düşünülen yeni konsolu gerçekten de bu özelliklere sahip olacak mı? Bunu ancak zaman gösterecek. Yayımlanan PDF dosyasında sistem özellikleri dışında bazı bilgilerin de yer aldığını ve özellikle kullanılacak yeni Gamepad’ler hakkında da bazı dedikodular dolaştığını da söyleyelim.
Adı henüz belirlenmeyen yeni Gamepad’in klasikleşen DualShock tasarımından pek farklı olmayacağı ama boyutlarının biraz büyütülebileceği ve arka tarafında hali hazırda PS Vita’nın arkasında da yer alan dokunmatik bir alanın yer alacağı iddiaları en çok dikkat çekenler diyebiliriz.
Tabii yukarıda yer alan bilgiler ne yazık ki resmi ağızlardan onaylanmamış durumda. Yani Sony’nin bu konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklaması bulunmuyor. Dileriz ileriki günlerde Sony Beklenen açıklamayı yapar. Fiyatı ise tam bir belirsizlik içerisinde.

0 yorum :

Yorum Gönder

1