2014 Yeni Seat Leon Analizi ve Teknik Özellikleri

SEAT, dünyanın en önemli otomobil fuarlarından Cenevre Autoshow’da, günlük kullanım kolaylığından ödün vermeden spor sürüş vadeden üç kapılı Leon Sport Coupe’nin lansmanını yapıyor.
SEAT, Cenevre Motor Show’da yeni Leon SC’yi tanıtıyor. İlk kez birden fazla kasa seçeneğiyle sunulan Leon SC, İspanyol markanın küçük aile otomobili grubu lansmanının ikinci aşaması. Yeni üç kapılı versiyon, daha fonksiyonel ve daha spor bir otomobil isteyen müşterilerin ihtiyacını karşılayacak.
Sınıfının en hafif otomobili
Beş kapılı versiyonda olduğu gibi yeni Leon SC, Volswagen Group’un çığır açan MQB platformunun kullanıldığı Martorell’de (Barselona) üretilecek. Beş kapılı versiyona kıyasla Leon SC’nin dingil mesafesi 35 mm daha kısa. Üretimde en ileri teknoloji malzemelerin kullanılması Leon SC’yi sınıfının en hafif otomobili yapıyor –önceki modele kıyasla 110 kg daha hafif- ve bu da beraberinde daha iyi sürüş ve verimlilik getiriyor.
2012 Seat Leaon Teknik Özellikleri
-1.2 ile 2.0 motor hacminde değişen TSI ve TDI motor seçenekleri
-iStart/Stop sistemli 1.6 TDI 105 PS versiyonu 100 kilometrede sadece 3.8 litre yakıt tüketimi
-Karbon emisyonu ise kilometre başına sadece 99 gram.
-1.6 TDI 105 PS, 2.0 TDI 150 PS dizel motor seçenekleri
-1.4 TSI 122 PS, 1.2 TSI 86 PS ve 105 PS ile 1.4 TSI 140 PS benzinli versiyonları
-En güçlü versiyonu ise 180 PS güç üreten 1.8 TSI motor seçeneği
-Bu motor seçeneklerinde 6 ve 7 ileri DSG şanzıman alternatifleri de yer alıyor.
-SEAT Drive Profile ile sürücü, eco, comfort veya sport sürüş alternatiflerinden birini seçtiğinde, aracın ivmelenmesi, direksiyon sertliği veya motor sesi, ona göre şekilleniyor.
-Sport modu seçildiğinde, Leon SC’nin kapı kenarlarındaki iç ışıklandırması kırmızı oluyor. Bu modda araç içinde daha agresif bir atmosfer oluşuyor.
-Leon SC’de, şerit asistanı, sürücünün yorgunluğunu belirleyen sürüş asistanı da sunuluyor.
-Olası bir kaza anında, ikincil çarpışları önleyen Çoklu Çarpışma Fren Sistemi (Multi Collusion Brake) de standart olarak veriliyor.
Fiyatları ise kesin olmamak üzere 38.000 TL civarından başlayacağı tahmin ediliyor.
0 yorum :

Yorum Gönder

1