Ön Lisans Acil Tıp Teknikerliği Bölümü Dikey Geçiş Sinavi (Dgs) Ile Geçilebilecek Bölümler

Yüksek okulların ön lisans 2 yıllık acil tıp teknikerliği bölümünde okuyan arkadaşlar Dikey Geçiş sınavına girerek eğitimlerini 4 yıllık lisans programı ile devam ettirebilecekleri bölümler aşağıda verilmiştir.
  • Acil Yardım ve Afet Yönetimi
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri
Şimdi sizlere DGS için bir kaç bilgi verelim. sınavda puanlama sistemi, hesaplanması ise ;
DGS puanınız + (Ön lisans başarı puanınız) X 0.8
Örneğin: DGS'den a puanını aldınız. Ön lisans başarı puanınız yani mezun olduğunuz puanda 70
böylelikle sizin başvuru yapacağınız puan a+70x0.8= a+56 puan oluyor. Bu puana göre tercihlerinizi yapacaksınız ve 4 yıllık lisans programlarına katılmaya hak kazanacaksınız.

Merak ettiğiniz yada ihtiyacınız olan herhangi bir bilgi için aşağıdaki yorum yap bölümünden yorum yapınız.

DGS ile ilgili geçmiş dönemlerin puanlarına bakmak için [tıklayınız]
Ön Lisans Acil Tıp Teknikerliği Bölümü Dikey Geçiş Sinavi (Dgs) Ile Geçilebilecek Bölümler Ön Lisans Acil Tıp Teknikerliği Bölümü Dikey Geçiş Sinavi (Dgs) Ile Geçilebilecek Bölümler Reviewed by Otomobilge on 20:34 Rating: 5

3 yorum

  1. bn paramedic mezunym dgs ile hemşireliğe geçtiğimiz zaman baştan 1. snftan mı okuyoruz bze bi katkısı oluo mu? tardmcı olursnz sewinirm

    YanıtlaSil
  2. Belirli dersleriniz kabul ediliyor tabiki en baştan okumuyorsunuz. Adı üzerinde lisans tamamlama. Katkı olarak şunu söyleyebilirim eğer hemşirelik yapmak istiyorsanız uzatın. Sizin kendi mesleğinize bir artısı olmayacaktır. fakat şu var ki hemşirelikte çok daha kolay devlette kadro bulabilir yada özel hastanelerde iş bulabilirsiniz. Ayrıca okumaya devam etmek isterseniz hemşirelik mesleğinde yüksekte yapabilirsiniz. Bu iş biraz sizin aziminize kalıyor. Sizin için en iyisi olması dileğiyle iyi günler dileriz.

    YanıtlaSil

Recent Posts

Facebook'ta Otomobilge