Bebek Sağlığı: Bebeğiniz Günde Kaç Kere Acıkır ?

Yeni anneler için derlediğimiz yazı dizimize devam ediyoruz. Bu yazımızda bebeğinizin günde kaç defa acıktığından bahsedeceğiz. İlk günlerde bebeğiniz oldukça sık acıkır. İkinci aydan itibaren günde 2–3 saatte bir acıkması normaldir. Bebeğinizin mide hacmi büyüdükçe genişlediği için acıkma aralığı da gittikçe artar. Yine de beslenme aralığının 3–4 saati aşmaması gerekir. Bu nedenle bebeğinizi günde 8–10 kez beslemeniz gerekir. Bebeğiniz genellikle, midesi boş olarak beş saatten fazla uyuyamaz. Bu yüzden geceleri, onu iki ya da üç kez beslemek zorunda kalabilirsiniz. Anne sütü daha kolay ve çabuk sindirildiği için bebeğiniz mama ile beslenen bebeklere göre daha sık acıkacaktır.
Bebeğiniz tok olduğu halde, gaz sancısı gibi başka nedenlerle ağlayabilir. Bebeğinizin doyup, yeterli beslendiğinin tek göstergesi kilosunun normal oranlarda artmasıdır. Kilo almıyorsa, anne sütünüz yetersiz geliyor olabilir. Bu hususlara dikkat etmeniz, sıradışı bir durum gözlemlediğinizde doktorunuza görünmeniz tavsiye edilir.
Bebek Beslenme

Hakkımızda

Sanalmercek ailesi olarak en yeni teknoloji haberlerini, mobil dünyanın yeniliklerini, Anroid ve IOS uygulamalarını ve daha bir çok konudaki yenilikleri sizlere ulaştırmayı misyon edinmiş geniş bir aileyiz. Hertürlü şikayet ve isteklerinizi iletişime geçerek bizlere bildirebilirsiniz.

0 yorum:

Son Yayınlar

Blogger Template. Powered by Blogger.
1