2014 Nissan Qashqai Teknik Özellikleri ve Resim Galerisi

Kokpit Tasarım: Yeni Nissan Qashqai'nin sürücüyü saran kokpit yapısı, gösterge tablosu ve kumanda birimlerinin canlı ışıklarıyla renkleniyor. Ergonomik tasarım anlayışı sürücüye kolaylık sağlıyor. Derinlik unsuruyla tasarlanmış gösterge tablosu size bir spor otomobil kullanıyormuşsunuz hissini veriyor. Yüksek kaliteli malzemeden seçilmiş siyah renkli kokpit ve yumuşak dokunuşlu kumanda düğmeleri şıklık ve pratikliği bir arada sunuyor.
Dış Tasarım: Yeni Nissan Qashqai'nin yüksek ön kaput tasarımı ona güçlü bir görünüm katıyor. Çıkıntılı arka stop lambaları ve onu çevreleyen keskin çizgileri Yeni Nissan Qashqai’ye kaslı bir görünüm veriyor. Agresif tasarım anlayışı ile o tam bir Asi Şehirli. Üçgen arka kelebek cam tasarımı ve yüksek arka cam yapısı Yeni Nissan Qashqai’nin Crossover görünümünü pekiştiriyor.
Güvenlik: Yeni Nissan Qashqai, üstün teknolojik özelliklerle desteklenmiş sekizinci jenerasyon elektronik denge programı ESP* ile donatılmıştır. Eğer araç virajlı yollarda yol tutuşunu yitirirse ESP sistemi kaymayı durdurmak için frenleme halinde ihtiyaç duyulan tekerlek ya da tekerleklere gerekli olan frenleme basıncını uygular. Ayrıca gaz pedalına basılı halde ise aracın motor torkunu kontrol ederek aracın yeniden dengeli bir sürüş pozisyonuna geçmesine destek olur. Her tekerleği ayrı ayrı kontrol eden bu ESP sistemi benzerlerine göre çok daha güvenli ve dengelidir. *Tekna versiyonundan itibaren standart sunulmaktadır.
Motor Yakıt Tüketimi
Silindir hacmi 1461 Şehir içi (Lt/100 km) 6,4
Güç (bg) 110 Şehir dışı (Lt/100 km) 4,6
Tork (Nm)  240 Ortalama (Lt/100 km) 5,3
Yakıt Türü Dizel Depo hacmi (Lt) 65
Silindir Sayısı 4 Co2 Emisyonu (gr/km) *
Boyutlar ve Ağırlık Performans
Kapı sayısı / Koltuk sayısı 4/4 Maksimum hız (km/saat) 174
Uzunluk / Genişlik / Yükseklik (mm) 4541/1780/1645 Hızlanma 0-100 km/saat (sn) 13,2
Bagaj hacmi 450 Fiyat 79.250
Ağırlık (kg) 1511 Puanlama (100 Üzerinden) 72

0 yorum :

Yorum Gönder

1