Header Ads

HTC One X Rom Update (Güncelleme) Hatası Çözümü

HTC One X kullanan arkadaşların maruz kaldığı can sıkıcı bir sorun. Bunu çözümünü ÇözümPark sitesinden bir arkadaş kendince çözmüş. Buradan sizlere duyuralım.

1) ÖN HAZIRLIK 

* HTC ONE X cihazınızın şarjının en az %50'de olmasına dikkat edin! 
* Cihazınızda bulunan tüm önemli dosyalarınızı PC'ye yedekleyiniz! İlk custom rom kurulumunda cihaz sıfırlanacaktır, tüm verilerinizi kaybetme riskiniz vardır! 
* PC'de HTCSYNC programı kurulu değilse kurunuz, aksi halde PC'niz HTC cihazınızı tanımayacaktır. 
* ROM dosyasını indirin, MD5 kontrolünü yapın ve asla zipten çıkartmayın!; 
* Kernel & ramdisk dosyasını indirin, MD5 kontrolünü yapın ve zipten çıkartın; 
* Süper wipe dosyasını indirin, MD5 kontrolünü yapın ve asla zipten çıkartmayın!; 
2)CUSTOM ROM YÜKLEME 
* Cihazınızı açıkken USB kablosu ile PC'ye bağlayın, USB bağlantı türünü 'DİSK SÜRÜCÜ' olarak seçip onaylayınız.
* İndirmiş olduğunuz ROM ve Super Wipe dosyalarını (zipli halde!) SD Kartın ana kök dizinize atınız. (Veya ROM adında bir klasör oluşturup oraya atın, bu dosyaları yeni Rom güncelleme dosyası gelene kadar silmeyin!)
* Kopyalama işlemi bitince Güç düğmesi+Ses kısma düğmesine aynı anda basılı tutun ve bootloader ekranı gelene kadar basmaya devam edin.
* Güç düğmesine bir kere basarak fastbootUSB konumuna alın.
* PC'nizde indirmiş ve zipten çıkartmış olduğunuz kernel & ramdisk dosyalarının olduğu klasöre girin. (Windows yüklü sistemler için) install-boot-windows.bat dosyasına çift tıklayın. Açılan shell penceresinde herhangi bir tuşa basıp devam edin. Bir iki saniye içinde işlemin tamamlandığı yazısını göreceksiniz. pencereyi kapatın. (mac için; install-boot-mac.sh, linux için; install-boot-linux.sh)
* Cihazın USB kablosunu PC'den ayırın ve bootloader menüsünden 'Recovery' kısmını seçin. Bir kaç saniye içinde recovery menüsü karşınızda olacaktır.
* Ana menüden 'install zip from sdcard' bölümünü seçin ve 'Super wipe' zipli dosyasını attığınız yere gidip dosyayı seçin. Bir kaç saniye içinde cihaz formatlanacak ve tekrar recovery menüye dönecektir.
* Bir kez daha ana menüden 'install zip from sdcard' bölümünü seçin ve bu sefer zipli haldeki ROM dosyasını seçin. Rom'a ait aroma yükleme ekranı geldiğinde onaylamanız gereken yerleri onaylayıp devam edin. Seçmek istediğiniz özel ayarları ihtiyacınıza göre seçin ve kuruluma başlayın. Kurulum kısa sürede bitecek ve restart işlemi için onayınızı soracak, onaylayıp restart ettirin.
* İlk kurulumda açılış biraz uzun sürecek ve ardından 'güncelleme' ekranı gelecek. Bu işlemin ardından custom romlu HTC ONE X'iniz artık kullanıma hazır. Tüm ayarlarınızı yapın, uygulamalarınız yükleyin ve mutlaka backup alın.

ROM GÜNCELLEMESİ YAPMAK:
Örneğin ARHD 7.1.1 güncellemesi çıktı diyelim, bunu yüklemek için geçeceğiniz yol yukardaki ile aynı. Tek fark 'super wipe' yapmayacaksınız!!! Yaparsanız her şey silinir ve tüm ayarlarınızı yeniden yapmanız, uygulamaları yeniden yüklemeniz gerekir. Tıpkı OTA güncelleme gibi, gelecek olan güncellemeleri mevcut sürüm üzerine kuracaksınız tüm ayarlarınız, uygulama ve dosyalarınız korunacak.
Ancak köklü değişim yapılmış bir sürüm çıktığında (Örneğin 8.0.0 sürümü çıktığında) mutlaka süper wipe yapmanız şart

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.