Header Ads

Samsung S4 Yavaşlama, Donma Sorunu Çözümü

Samsung firmasının yeni göz bebeği Samsung S4 kullanıcılarını bir konuda üzüyor. Samsung firması genel olarak bu sorunu tam anlamıyla çözebilmiş durumda da değil. Açıkçası bu konuda Apple firması Samsung'a göre çok daha iyi bir performans sergiliyor. Gelelim sorunumuza; telefonunuzu yeni aldınız bir hevesle bir kaç uygulama yüklediniz ve belirli bir zaman sonra (kimisinde uzun, kimisinde kısa) telefonunuzda ciddi bir yavaşlama, donma yaşanmaya başladı. Şimdi bu soruna olabildiğince çözüm bulmaya çalışalım;
* Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekiyor Android işletim sistemi kullanıcı tam anlamı ile tatmin edemiyor kimisi tatmin olsa bile bu konuda sıkıntı çeken insan sayısı ciddi anlamda fazla. Ayrıca bu durumlara Samsung'un cihazlarında kullandığı Touchwiz arayüzünün sebep olduğu da aşikardır. Bu biraz şans işi bazı cihazlarda meydana gelirken bazılarında yaşanmıyor.
* Bir ihtimal de telefonunuza marketin dışında bir uygulama yada oyun yüklemiş olabilirsiniz bu da cihazınıza virüs bulaştırdığınız anlamına gelebilir. Mobil ürünleri için antivirüs programlarının birisini indirin ve telefonunuzu güzelce taratın.
* Bir kullanıcı ise "ilk aldığımda donma ve kasma sorunundan muzdariptim ama custom rom yerine orjinal Almanya romunu yükledim telefona ve bu sorunla aylardır karşılaşmadım yani ülke romları çok fark yaratıyor telefonda  performans açısından hatalı kodlanmış ülke romları basa bela" gibi bir beyanda bulunmuş bu durumda olan kullanıcılar bunu dikkate alabilir.
* Bazı kullanıcılar ise bu sorunu telefonlarına format atarak düzelttiklerini belirtmiş ama bu bana kalıcı bir çözüm yaratamayacak gibi geliyor. Yinede alacağınız kararlar sizindir.
* Son olarak size Android sistem temizleme uygulaması önereceğim. Son derece başarılı bir uygulamadır. Bu uygulamayı görmek için [Buraya] tıklayabilirsiniz.
Samsung S4

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.