Header Ads

Whatsapp Mesajlaşma Programı Numara Doğrulama

Whatsapp uygulamasını kullanmak isteyen bazı arkadaşlar numaralarını kayıt ettirirken yani numara doğrulatırken bazı sorunlar yaşamış bu sorunların üstesinden gelmek için şimdi sizlere adım adım bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Yaşadığınız sorunları yazının sonundaki yorum butonundan yorum yaparak bildirirseniz bizde sizlere çözümler sunmaya çalışırız.
Şimdi sizlere numara doğrulamayı adım adım anlatalım.
İlk olarak telefonunuz için doğru telefon numarasını girdiğinizden tekrar emin olun. Ülke kodunuzu soldaki kutuya girin. (Türkiye için: +90)
  • Telefon numaranızı sağdaki kutuya girin. Numaranızın önüne fazladan 0 eklemeyiniz.
  1. Wi-Fi, hücresel veri, 3G veya EDGE servisi üzerinden bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun. Kapsama alanı dışındaysanız, doğrulama düzgün şekilde çalışmayabilir.
  2. Telefonunuzu yeniden başlatın.
  3. Silin ve uygulamanın en son sürümünü yeniden yükleyin. Nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz?
  4. Telefonunuzdan, WhatsApp'ta görünen telefon numaranıza ülke kodunuzu da içererek bir deneme SMS'i gönderin.
  5. SMS hizmetiniz yavaş mı? Deneme SMS'ini almak uzun sürdüyse doğrulamayı yeniden deneyin ve ilerleme çubuğunun tamamlanmasını bekleyin. Bu 10 dakika kadar sürebilir,lütfen sabırlı olun.
  6. Sayaç dolduğunda doğrulama başarısız olursa, çağrı alma seçeneği belirir.
  7. Çağrıyı isteme seçeneğini seçin ve telefonunuzun çalması için birkaç saniyebekleyin. Yanıt verdiğinizde, otomatik ses size aktivasyon kodunu söyler. Bu kodu girin. WhatsApp artık doğrulanmış olmalıdır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.