Znoo.net Nasıl Kaldırılır?

Merhaba değerli arkadaşlar bugün sizlere sıkıntı yaşadığım Znoo.net hakkında bilgi vereceğim. Başına gelen arkadaşların bildiği gibi Znoo.net sizin tarayıcılarınıza bulaşarak giriş anasayfanızı ve arama motorunuzu www.znoo.net olarak ayarlayan sinir bozucu bir site. Bu duruma bazı sitelerden download yaparken bulaşan bir kaç eklentiden dolayı düşmeniz mümkün. 
Gelelim bu durumun çözümüne. 
1) Öncelikle tarayıcılarınız kapalı olmalı. Daha sonra bu eklenti ile masaüstüne gelen kısayollar olacaktır. Örnek vermek gerekirse: Chrome, Firefox, IE gibi. Bu kısayolları siliniz. 

2) Daha sonra başlat menüsü > çalıştır > regedit kısayolunu izleyerek. Ctrl+f yapın ve aramaya aramax yazın çıkan bütün sonuçları silin. Daha sonra znoo yazın ve bütün sonuçları silin.

3) Daha sonra başlat menüsündeki programlar kısmındaki browserlere sağ tık yaparak özelliklere tıklayınız.

4) "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yalnızca bu kısım kalana kadar sağdaki fazlalıkları siliniz. (Genelde sağında ek olarak www.znoo.net falan olur) Bu işlemi bütün browserler için yapınız (Chrome,Firefox,Opera vs.) 
Not: Örnek olarak altta resimde gösterdim.

5) İnternet seçeneklerinden giriş sayfanız değişmiş ise düzeltiniz. Çerezleri de temizlemenizde fayda var.

6) Kullandığınız browserın ayarlar kısmından uzantılar veya eklentilerde znoo.net ile ilgili bir şeyler varsa kaldırınız.

0 yorum :

Yorum Gönder

1