Header Ads

Samsung S5 " Ağda kayıtlı değil" Sorunu Çözümü

Samsung'un yeni gözdesi S5 ağda kayıtlı değil hatası güncel sorunlardan birisi “ ağa kayıtlı değil” , “ağda kayıtlı değil” eğer bu uyarıyı alıyorsanız aşağıdaki adımları denemenizi öneririm. Tabi en kesin sonuç servistir ama bazen ufak bilgilerde servise gerek kalmadan sıkıntılarınızı giderebilir.

Telefonunuza yeni rom yüklediyseniz bundan da kaynaklı olabilir bazı s4 kullanıcıları güncelleme ve yeni rom yüklemesi sonrasında bu problemle karşılaşıyor.ilk yüklü olan orjinal rom a dönerseniz sorun çözülebilir yada telefonunuz root lu ise modem dosyası flash lamanızı öneririm.wifi ve telefonun çekim gücünde sinyalinde etkili olabilir.

Böyle bir hata ile karşılaşırsanız telefonu kapatın ve tekrar açın geçici olarak bu çözüm olabilir. Daha geniş bir çözüm bulunduğunda halledilecektir.
Merak etmeyin pasaport işletme sorunlarından kaynaklı falan değil çünkü bazı arkadaşlar işletilmemiştir diye gidip uğraştılar sonuç pozitif çıkmasına rağmen sorun devam etmişti.

Önemli uyarı: Daha çok 4.1.2 sürümü yükleyince ortaya çıkan bir sorun maalesef o yüzden versiyon güncellemesini de bekleyebilirsiniz. 
Telefonunuzda başka bir sorun yada hata tespit ettiğinizi düşünüyorsanız çok kurcalamadan servise götürmenizi tavsiye ederiz.

2 yorum:

  1. Hocam hala bir gelişme yok mu siz pasaport kaydıyla alakası olmadığını belirttiğiniz için pasaport kaydı yaptırmadım lakin samsung desteği aradığımda sorunun pasaport yani imeide aldığım şu hatayla alakalı olduğunu belirttiler KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI'' eğer sorun pasaport kaydıysa yaptıracağım ama siz alakası olmadığını belirttiğiniz için bekliyorum şimdiden teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Eğer telefonunuz yurt dışından geldiyse belirttiğiniz durum olabilir. Benim yukarıda söylemek istediğim; eğer telefonu yurtiçinden aldıysanız pasaport ile alakası olmadığıdır.

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.