Header Ads

Samsung Galaxy S2 Bellek Dolu Hatası Çözümü

Samsung Galaxy S2 kullanıcıların canını sıkan bir durum. Telefonlarında "Bellek neredeyse dolu" uyarısı verip durmakta. Telefonlarında boş alan bulunuyor olsa dahi bu hata belirmekte ve uygulama indirirken engel olmakta. Neyse ki bu hatanın çözümü mevcut.
Samsung Galaxy S2 Yetersiz Bellek Hatası Çözümü:
  1. Arama alanında *#9900# tuşlayınız
  2. İkinci sıradaki “Delete dumpstate/logcat” tıklayınız
  3. Ekranda “tamam/ok” çıkacak ve buna da tıklayacaksınız (Tıkladığınızda telefonda hemen bir değişiklik gözlemlenmiyor bir süre bekliyorsunuz yaklaşık olarak 2 dakikaya yakın bir zaman sonra telefonunuz kapanıp pin sormadan açılıyor(Bazı telefonlarda kapanıp açılmıyor ama işlem başarılı oluyor). 
Bellek Nerdeyse Dolu Hatası zamanla fazla büyüyen log file’lardan kaynaklanmakta ve bu işlemi yaptığınızda log file’ları silinmektedir. Yani o ana kadar gelmeyen 156 whatsapp mesajı bir anda geliyor, senkronize olmayan uygulamalar çalışmaya başlıyor ve Google Play’den indiremediğiniz uygulamaları indirebiliyorsunuz. Bu soruna böyle bir çözüm bulunmuş biraz araştırdıktan sonra bende siz okurlarımızla bu çözümü paylaşmak istedik yeni hızlı telefonunuzu güle güle kullanın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.