Header Ads

"Kernel32.dll Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı" Hatası Çözümü

Bugün yazımda sizlere "kernel32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı" hatası ile ilgili birkaç çözüm sunacağım. Öncelikle bu sorunun ne kadar can sıkıcı olduğunu bizzat kendim tecrübe ettiğimi sizlere belirteyim. Ben bu sorunla, eski bilgisayarıma Windows xp professional yüklerken karşılaştım. Onlarca forumda çözümü için yapılacakları araştırdım. Bazıları söylemesi en kolay çözümleri sunmuşlar "format" diye. Gel gelelim ki format buna çözüm olmuyor. İşin kötü yanı öyle bir hata ki bilgisayara çoğu setup dosyalarını çalıştırtamıyorum.

Çözüm: Uzun denemelerimden sonra Windows xp sürümünün en eski versiyon olduğunu gördüm. Sırası ile service pack 1-2 ve 3'ü yükledim. Bir de ne göreyim sorun ortadan kalkmış. Sonrasında Direct-x ve diğer gerekli sürücüleri yükledim. Sonuç olarak bilgisayarım istediğim performansa kavuştu. Windows 7 ya da Vista'da aynı şekilde çözülüyor mu bilmiyorum. Ben sorunumu bu şekilde çözdüm. Verdiğim çözümü deneyen arkadaşlar yorum yaparak geri bildirimde bulunabilirlerse sevinirim. Hepinize bol şans diliyorum.
kernel32 dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı

Not: Verdiğim çözümü uygularken yüklü olan Windows dili ile kurmaya çalıştığınız service pack paketinin aynı dilde olmasına özen gösteriniz. Aksi takdirde kabul etmeyecektir. Ben iki kez format atmak zorunda kaldım sizlere de hatırlatmak istedim.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.