Samsung Galaxy S5 Wifi Kopma Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S5 kullanıcıların sıkça şikayet ettiği bir konu: wifi bağlantı kopmasıdır. Bu sorunu araştırarak çözüm bulmak da siz takipçilerimize bir hizmet olacağı için bu konuya el attık. Öncelikle sizlerden üşenmeden yazının tamamını okumanızı isteyeceğim. Haydi başlıyoruz. Çözümler, sorunlar doğrultusunda tek tek ele alınmış. Bu çözümler bizzat denenmiş ve doğru bulunmuştur.

1.  Samsung Galaxy S4Galaxy S5 ile kendi modeminize bağlanabiliyorsunuz fakat başka modemlere bağlanamıyor musunuz?
Bu sorunun çözümü için kablosuz bağlantı sorunu olan modemin arayüzüne giriş yapıp (içerisine)kablosuz ayarlardan kanal 6 yada 11 olacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir. şifreleme tipi wpa psk olarak değiştiriyorsunuz eğer olmazsa wep olarak ayarlayınız (wep olursa her şifreyi kabul etmez alfabede f ye kadar karakteri seçebiliyorsunuz örnek A1B1C1D1E1 yada 9876543210)
Son işlem modem güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekiyor. 

2.  Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa ve yine de bağlantı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş’e dokunup “Uykudayken Wifi‘ yi açık tut” seçeneğini ” Daima ” olarak ayarlıyorsunuz.
Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi’ yi açın ve ” Wifi power save mode ” kısmı açıksa kapalıya getiriniz.
3.  Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş’e dokunup “Uykudayken Wifi‘ yi açık tut” seçeneğini ” Daima ” olarak ayarlıyorsunuz.
Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi’ yi açın ve ” Wifi power save mode ” kısmı açıksa kapalıya getiriniz.
4.  Kablosuz bağlantınız var ama internet’ e dolaşamıyorsanız sayfa görüntülenmiyor hatası varsa ?
Samsung Android cihazınızdan yada modem arayüzünden ” DNS ” tanımlaması yapabilirsiniz. Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

0 yorum :

Yorum Gönder

1