Header Ads

Kilo Verdiren Mucize Sular Ne Kadar İşe Yarıyor?

Son zamanlarda sıkça reklamlarına rastladığım için, bu aralarda sporla haşır neşir olduğum için,  fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kilo verdiren su teknik olarak mümkündür. Nasıl mı? Şöyle ki; gün içerisinde içtiğiniz herhangi bir bardak su kilo vermenize yardımcı olur. Su vücut için son derece faydalıdır. Doktorlar da bu konuda insaları sık sık bilgilendirmektedir. Yani sıradan bir suya vereceğiniz paranın onlarca katını vererek alacağınız suların, normal olanlardan herhangi bir farkı yoktur. Zayıflamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken iki önemli başlık vardır.
1- Beslenme
2- Spor
Öncelikle beslenmeden başlayalım. Öncelikle uykunuzu düzene sokun. Beslenmenizi düzenleyecek ilk ve en önemli adım budur. Yoğun karbonhidrat tüketmeyi kesin. Akşam yemeklerini hafifletin ve ara öğünlere meyve ekleyin. Evet bunlar her yerde gördüğünüz tavsiyeler ama gerçek de bundan ibarettir.
Kilo Verdiren Mucize Sular Ne Kadar İşe Yarıyor
Sağlıklı Besinler
Gelelim spor konusuna. "Kilo vermek basit kalori muhasebesidir. Aldığınızdan fazlasını yakarsanız zayıflarsınız." Böyle cümleleri ciddiye almayınız. Diyetisyenden alacağınız diyete sadık kalın ve sporu sevmeye çalışın. Ciddiye almayınız dediğim cümle ilk zamanlar için mantıklıdır fakat ilerleyen evrelerde aldığınız kalori ile yaktığınız hemen hemene eşit olmalı ki zayıflamayı durdurmalısınız. Bu sözleri ciddiye almayın dedim çünkü bu sözler hep az yemek olarak algılanıyor ki son derece yanlıştır. Az değil, ihtiyacınız olduğu kadar besin tüketmelisiniz. İhtiyacınızdan az besin tüketirseniz vücudunuz yorgun düşecek, motivasyonunuz dibe vuracak, sporunuz aksayacaktır. Gerekli motivasyona sahip olamayacağınız için kendinizi aç bırakma programınız da aksayacaktır. Böylelikle kaçamaklar başlayacak ve şeker, karbonhidrat alımları yeniden baş gösterecektir. O yüzden ihtiyacınız olduğu kadar tüketin ve sporu sevin.
Gelelim mucize sularımıza. Benim fikrim bu mucize sular: insanların umutlarını sömürmekten öteye geçmeyen soygunlardır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.