Header Ads

Agar.io Taktikler ve Nasıl Oynanacağı Üzerine

Son günlerde patlama yapan, internet dünyasının fenomen oyunu haline gelen agar.io için belirli raconlar ve taktikler de oyunla birlikte ortaya çıktı. Oyundaki kendi deneyimlerimi sizinle paylaşarak nasıl daha iyi oynayabileceğiniz, takım çalışması yapabileceğiniz, mayınları nasıl kullanacağınız ve bölünmelerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlere kısaca özetleyeceğim. Öncelikle kullanılan tuşların ne işe yaradığından bahsedelim.

Kullanılan tuşlar:
Space: Ortadan ikiye bölünmenizi sağlar.
W: İlerlediğiniz yöne doğru kendinizden minik parçacıklar fırlatırsınız. (ne amaçla kullanıldığını anlatacağım.)

Taktikler:
  1. Öncelikle oyun oynadığını alanın düzgün olmasını sağlayın mouseyi çok seri kullanabileceğiniz bir zeminin üzerinde kullanın.
  2. Oyuna ilk başladığınızda fındık kadar olacaksınız, sol altta skorunuz görünüyor 40 olduğu anda "space" basarak ikiye bölününüz ki başlarda daha seri minik yemleri toplayabilesiniz.
  3. Bölünme olayını çok kullanacaksınız. Yalnız unutmayın bölünerek önünüzdeki rakibi yiyebilmeniz için rakibin 2.5-3 katı kadar büyüklükte olmanız lazım.
  4. Bölünürken elbette nişan alacaksınız nişan alırken mouse imlecini yutmak istediğiniz oyuncunun üzerine getirin ve uygun mesafeyi yakaladığınızda afiyetle yutabilirsiniz.
  5. "W" tuşu kullanımı iki işe yaramaktadır:
    İlk işlevi; büyük rakipler mayınların yanından geçerken önünüz mayına bakacak şekilde mayını rakip ile aranıza alarak "W" tuşuna basarsanız attığınız minik parçacıklar mayını büyütecek ve bir müddet sonra mayın ikiye bölünerek parçalarından birini rakibinizin göbeğine atacak ve onu parçalayacaktır.
    İkinci işlevi ise; daha çok takım oyunlarında kullanılabilir olan takım arkadaşınızı zor durumdan kurtarmak veya rakip ile iç içe girmişler ise takım arkadaşınızı besleyerek rakibinizi yemesini sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu hareketi başlarda çok kullanıyordum ama şimdi biraz daha seçici oldum. Büyüttüğünüz takım arkadaşınız başını alıp gittiğinde size sadece arkasından küfür etmek kalıyor. Ben, beni büyüten arkadaşıma her zaman fazlası ile cömert olmuşumdur. Siz de olun ki oyunun tadı çıksın.
agar io taktikleri

Sizlere verebileceğim taktikler bunlar. Oyun son derece keyifli hatta biraz dikkat etmeniz gerekebilir çünkü çok bağlayıcı. Keyifli oyunlar dilerim.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.