Header Ads

Klasörde exe Uzantılı Olarak Görünen Bangkok Virüsü Temizleme

Bir şekilde bilgisayarınıza bulaşan bu iğrenç virüs, klasörlerinizde .exe uzantılı yeni birimler açıyor. Ayrıca internette gezinirken kendi kendine yeni bir sayfa açıyor. Sayfanın rengi yeşil bir takım olayları -sanırım cinsel istismar ile ilgili bir şeyler- protesto etmek için yaratılmış bir virüs. Tabiki olayları protesto etmekten çok suçsuz kişilerin bilgisayarlarını haksız yere kirletmekten başka bir getirisi olmamış. Bu yazımızda sizlere bu virüsten kurtulmanın yolunu anlatacağız.

Çözüm:
  1. Öncelikle bilgisayarınızdaki Chrome'yi silin. Açık olan bütün programlarınızı kapatın ve Eset Nod32 Antivürüs programını [buradan] yani resmi sitesinden yükleyiniz. (30 günlük bedava sürümünü yükleseniz yeterlidir.)
  2. Şimdi bilgisayarınızda geniş bir tarama yapınız. Tarama bittiğinde bulduğu her riskli klasörü silmesi komutunu veriniz. Böylelikle ilk adımı tamamlamış oldunuz.
  3. Şimdi ise bir başka etkili antivirüs programı ile tekrar aynı işlemleri yapacağız. Bu işlemi yaparken Eset Nod32'yi silmeyi unutmayınız. İki antivirüs programı aynı anda yükleyemezsiniz genelde birbirlerini tehdit olarak algılamaktadırlar.
  4. İkinci antivirüs programını da yine resmi sitesi olan [buradan] yükleyerek tarama yapınız.
bangkok virüs temizleme

Bu işlemlerden sonra virüsten kurtulmuş olmanız gerekiyor. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.