Header Ads

Lenovo Tablet Açılmama Sorunu Çözümü

Lenovo tablet sahiplerini ilgilendiren bu sorun son derece can sıkıcı. Tabletlerin tamir fiyatları neredeyse tabletlerin fiyatları kadar! Bu nedenle mümkün olduğu kadar sorunlarınızı kendiniz çözmek zorunda kalıyorsunuz. Gelelim Lenovo tablet sorununa. Sorunun kaynağını bilmek her zaman bir avantajdır ama varsayalım ki siz sorununuzun kaynağınızı bilmiyorsunuz. O zaman yazımızı takip etmeye devam edin. Vereceğimiz çözüm pek çok kullanıcıyı ekstra masraftan kurtarmıştır. Adım adım çözümü takip ederseniz tabletiniz eskisi gibi yeniden çalışabilir.
Çözüm:
Öncelikle bu iş için orjinal ürünler kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
  1. Tabletinizi adaptör ile şarja takın.
  2. Bir dikiş iğnesini ya da toplu iğnenin ucunu kırarak (sivriliğini yok etmek için) tabletinizin sol altındaki minik yuvaya bastırınız ve 20 saniye basılı tutunuz. (burada reset tuşu var. reset tuşuna bastırğınızdan emin olunuz bastırdığınız minik bir "çıt" hissi verir.)
  3. İğneyi çıkartınız.
  4. Elektriği kesiniz.
  5. Tekrar iğneyi bastırınız ve 20 saniye kadar basılı tutunuz.
  6. Tekrar elektriğe bağlayınız.
  7. Power tuşundan tabletinizi açabilirsiniz.
lenovo reset format atma

Eğer işe yaramazsa ya da sormak istediğiniz sorularınız olursa yorum yapabilirsiniz. Tabletinizde kurtarılması gereken dosyalarınız varsa ve çözüme ulaşmadıysanız, teknik servise başvurmanız sizin için en mantıklı çözüm olacaktır.

1 yorum:

  1. tabletimi şarza takınca tablet açılıp kapanıyor şarz almıyor neden acaba ?

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.