Header Ads

Samsung Galaxy S6 "USB Aygıtı Tanınmadı" Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy serisi için "USB aygıtı tanınmadı" sorunu yaygın görülebilmekte fakat telaşlanmayın çözümü basit olacaktır. İçiniz rahat olsun telefonunuzda ciddi bir bozukluk ya da hasar bulunmuyor. Şimdi sizlere sunacağımız adımları kontrol ederek uygulayabilirsiniz.
Pek çok sorun Pc'den ya da USB kablolarından kaynaklanmaktadır. O yüzden USB portunuzun ve kablonuzun sağlamlığından emin olunuz. Varsa arkadaşınızdan kablosunu ödünç isteyebilirsiniz.
 1. Güncellemelerinizi kontrol ediniz. Bazı işletim sistemi versiyonlarında yazılımsal buglar (problemler) olabiliyor.İlk güncelleme ile bu problemler çözülüyor.
 2. Bataryanızı çıkartın bir kaç dakika bekleyiniz. Sonra bataryanızı takarak yeniden deneyiniz.
Yukarıdaki adımları yaptınız ve sonuç alamadınız mı? O zaman size son önemli ve üsttekilere göre bir derece daha karışık (dikkatli okursanız hiç karışık değil) çözümü anlatalım.
 1. *#7284#  kodunu cihazınızın arama ekranina girin. Gelen ekranda seçenekler şöyle olacak;

  UART
  (x) Modem
  ( ) Pda

  USB
  ( ) Modem
  (x) Pda

 2. Bilgisayarınıza "kies" programının güncel sürümünü indirdikten sonra ''Araçlar'' kısmından ''Bağlantı Hatası Sorunlarını Gider''  seçiniz. Her ihtimale karşı driver'ı yeniden kuracaktır. Sonra PC'yi yeniden başlatınız.
 3. Cihazınızda şu yolu izleyin: ''Ayarlar'' > ''Uygulamalar'' > ''Gelişim'' > ''USB Hata Ayıklama'' seçeneği aktif olsun.
 4. Bilgisayarınızda başka USB bağlantısı varsa çıkartınız.Telefonla ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı yapın. Usb bağlantısını bilgisayar kasasının arkasındaki 2.0 versiyonlu USB portlarından birine bağlayın. Bilgisayar cihazınızı görecektir.
 5. Birkac driver daha yüklendikten sonra "Kies" ekranında cihazınızı tekrar bağlamanız için uyarı çıkacak. Cihazınızı USB'den ayırın.
 6. Bu seferde cihazınızdan "Usb Hata Ayiklama" modunu kapattıktan sonra USB ayarlarından "Samsung Kies" seçili olacak şekilde ve cihaz ana ekranda iken cihazınızı USB'ye tekrar bağlayın. "Kies" programında cihazınız görünecektir.
 7. Ayrıca ''Kablosuz ve Ağ'' kısmındaki ''USB Ayarları'' Kies harici diğer 3 seçenekten birini kullanmak isterseniz:
         Samsung Kies
         Medya Oynatıcı
         Yığın Bellek
         Bağlanırken Sor (x)

        Seçeneği işaretli olsun.

samsung galaxy s6 usb bağlanamıyor

Not: Açıklamalar ''Samsung Galaxy 9003 SL'' modeline göre yapılmıştır fakat menüler benzer olduğu için aralarında isim farklılıkları olabilir ya da seçenekler başka menülerin içerisinde olabilir. Açıklamadaki vurgulanan kısımları hallederseniz sorununuz büyük ihtimalle çözülebilir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.