Header Ads

Videolu GTA 5 Prologue Görevi Nasıl Yapılır?

GTA 5 için İngilizce konusunda sıkıntı çekenleri düşünerek. Bütün görevleri tek tek ne olduğunu ve çözümlerinin ne olacağını anlatacağız. Çeviri yaması çıkana kadar işinizi görecektir. İlk görevlerden olan Prologue'den başlayalım. Unutmadan söyleyelim; tavsiyemiz buradan sadece görevlerin ne olduğuna bakmanız ve ipuçlarını şimdilik kendiniz çözmeniz oyundan maksimum zevki almanızı sağlayabilir.
Görev: Prologue
Açıklamalar:
Prologue "başlangıç" demektir. Görev Lundendorff'da hikayenin 9 yıl öncesini anlatarak başlıyor. Oyun küçük bir bankanın soygunu ile başlıyoruz. İlk iş olarak banka çalışanlarını küçük odaya kapatmamız gerekiyor. Daha sonra telefon ile kasa dairesinin çelik kapısı patlatılıyor.  Paraları alıp kaçarken bankanın güvenlik görevlisi arkadaşımızın kafasına silah dayayarak öldürmekle tehdit ediyor. Peki ne yapıyoruz? Elbette görevliyi kaşlarının arasından zımbalıyoruz. Çıkış için elemanlardan diğeri kapıya bomba kuruyor o yüzden bomba patlayana kadar siper almanız gerekiyor.
Bankanın dışına çıkınca polislerle ufak bir çatışma yaşayacaksınız. Polisler çatışarak yoldan ilerlediğiniz de ana yolda kendi aracınızı göreceksiniz. Sizden araç ile helikoptere ulaşmanız istenecek ama yoldu tren ile ufak bir kaza geçireceksiniz. Araçtan inip yaya devam etmeye başladığınızda girdiğini ufak çiftlik evinde keskin nişancı 2 kişiyi vuracak ve siz tek başınıza devam etmek zorunda kalacaksınız. Görevin sonunda ölen arkadaşımızın cenazesini gördükten sonra günümü zamanına dönerek asıl görevlere başlayacaksınız.
gta 5 görevleri
Sırası ile yapılması gerekenler:
Rehineleri odaya yerleştir.
Patlayıcıyı ateşle.
Paraları topla.
Arabaya ulaşana kadar polis ile çatış.
Arabaya ulaşınca helikoptere doğru yol al.
Polisten kaç.
Başarısız sayılacağınız durumlar:
Michael ya da Trevor'un tutuklanması.
Michael ya da Trevor'un ölmesi.
İpucu:
Rehinleri odaya hızlıca sokmak için üzerilerine nişan almanız gerekecek.
Görev hakkında yapamadığınız ya da anlamadığınız bir yer olursa yorum yaparak bizlere bildirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.